Honorary Technical Advisor
Max Benyon OAM

Broadcast Engineer
John Shenstone

Broadcast Systems Engineer
Roger Doyle

Information Technology Consultant
Peter Bell


Management

Chair
TBA

Contemporary Music Collective
Nick Dan

Jazz 
Keith Pettigrew

Library
Sue Ping Kee

Marketing
Sue Jowell

Presenters
Michael Field AM

​Programming
James Nightingale

Technical
John Xuereb

Volunteers
Sue Nicholas

Finance

Chair
Peter Poole

Members
David Brett
Miriam Ho
Mona Omar
​Ian Pont

Jazz

Chair
​Keith Pettigrew

Members
Eddie Bernasconi
Xavier Bichon
Lloyd Capps
Deborah Evans
Leita Hutchings (special projects)
Jeannie McInnes (Deputy Chair, Secretary)


Library

Chair
Sue Ping Kee

Acquisitions
Ricky Yu

Programming Committee
Dan Bickel (minutes)

Members
Peter Goldner
Jacky Ternisien

Marketing

Chair
Sue Jowell

Members
Tom Forrester-Paton
Robert Gilchrist (Deputy)
James Hunter
David James
Margaret Koulaouzos
Simon Moore
Mona Omar
Sissi Stewart (Secretary)

Presenters

Chair
Michael Field AM

Deputy Chair
Tom Forrester-Paton

Special Projects
James Hunter

Assessments Coordinator
Sue Jowell

Training Coordinator
Lloyd Capps
James Hunter

Recruitment
Ross Hayes

Members
​Michael Morton-Evans OAM

Programming

Chair
James Nightingale

Members
Dan Bickel
Angela Cockburn​
Paul Cooke
Elaine Siversen
Robert Small
Iris Zeng

Technical

Chair
John Xuereb

Members
Peter Bell
Max Benyon OAM
Roger Doyle
Michael Guilfoyle
David James
Jayson McBride
​Tim Sadler
John Shenstone
Robert Tregea
Huub van der Heuval
​Stephen Wilson
James Ranieri

Volunteer

Chair
Sue Nicholas

Members
Jacqui Axford
Noelene Guillemot
Christina MacGuinness
Pamela Newling
Beate Reinhardt
Laurie Smith
Sissi Stewart (Minutes)

WHS

Chair
David Edmonds

Members
Helen Millthorpe
Mona Omar
John Xuereb


Other Volunteer Team Coordinators

ATTN + Till Dawn Coordinator

Elaine Siversen

Committee Minutes Portal Administrator

Pamela Newling

CMC Contemporary Music Collective Coordinator

Nick Dan

DIFM/Morning Concert Presenter Coordinator

Ross Hayes

Fine Music Breakfast Coordinator

Julie Simonds

Fine Music Centre Coordinator

Maureen Chaffey

Fine Music Drive Coordinator

David Brett

Fine Tuning Newsletter Editor

Maureen Chaffey

Folk Music Coordinator

Paul Jackson

Green Team Coordinator

Noelene Guillemot

Guide Entry Team Coordinator

Jan Akers

Guide Management Coordinators

James Nightingale and Elaine Siversen

Hosanna Coordinator

Neil McEwan

In Conversation
Executive Producer

Simon Moore OAM

IT Support Contact

Peter Bell

Library Program Assembly Team Coordinator

Peter Goldner

Library Concert Recording Coordinator

Elaine Siversen

Music of the Screen Coordinator

James Nightingale

Opera and Operetta Presenter Coordinator

Angela Cockburn

Opera and Operetta Coordinator

Elaine Siversen

Presenter Assessment Coordinator

Sue Jowell

Presenter Emergency Roster Coordinator

Stephen Wilson

Presenter Roster Coordinators

Ron Walledge and Jo Howie

Presenter Operational Incidents Coordinator

Stephen Wilson

Presenter Training

Presenters Committee

Programmer Training Coordinator

Paul Cooke

Just In Coordinator

Stephen Wilson

Reception Coordinator

Beate Reinhardt

Saturday/Sunday Morning Music Coordinator

Robert Small

Stormy Monday Coordinator

Austin Harrison

Subscriptions Coordinator

Sissi Stewart

Ultima Thule Coordinator

George Cruickshank

Volunteer Coordinator

Sue Nicholas

What’s On In Music Coordinator

Rosemary Jackson

World Music Coordinator

Linda Marr

Work Experience Program Coordinator

Christina MacGuinness, Susan Enright